✅ 1- عنوان کوتاه و کاربردی برای آگهی خود انتخاب کنید. از قرار دادن شماره تلفن، نام شخص، نام شرکت و موارد مشابه که کمتر مورد جستجو در گوگل قرار می‌گیرد جدا پرهیز کنید. کوتاه‌ترین و مرتبط‌ترین عنوان را انتخاب نماید.

✅ 2- از ارائه توضیحات بیهوده و اضافی جدا خودداری کنید. در صورت مشاهده ارائه توضیحات نامربوط در زمینه ای به غیر از زمینه آگهی، قطعا ضعفی در کار وجود دارد که از طرح مطلب اصلی فاصله گرفته شده است.

✅ 3- از به کاربردن کلمات ثقیل که روان بودن متن آگهی را زیر سوال می‌برد خودداری کنید، این موضوع که برخی اعتقاد دارند کلمات باید دهان پر کن باشد بسیار اشتباه است و نتیجه مثبتی به همراه ندارد، زیرا امکان دارد این کلمات برای خوانندگان نامفهوم باشد و این مسئله نیز وجود دارد که شاید کلمه‌ای را نابجا به کار برید و پیام شما در نقطه عکس قرار گیرد. روان نویسی هنری است که باید با استفاده از آن متن‌های کوتاه ، روشن و قابل درک را خلق کرد. اگر نشانه‌های کم‌سوادی در نگاشتن متن آگهی نمود کند، نباید هیچ موفقیتی برای آگهی متصور شد و شکست آن حتمی است.

✅ 4- این موضوع را همواره به یاد داشته باشید که با نوشتن متن آگهی تبلیغاتی شما نباید برای خواننده سرگرمی ایجاد کنید بلکه هدف شما باید معرفی درست و دقیق محصول و ارائه اطلاعات برای جذب هر چه بیشتر خواننده باشد.

✅ 5- از کلمات کلیدی استفاده کنید. پیش از نوشتن متن آگهی سعی کنید لیستی از کلمات کلیدی که مرتبط با آگهی تبلیغاتی شما می‌باشد تهیه کنید.مهمترین و پراستفاده ترین کلمه کلیدی که محصول و یا خدمت شما با آن شناخته می‌شود را در عنوان آگهی استفاده کنید و بقیه کلمات کلیدی را متناسب با محتوای آگهی بکار ببرید. حتما از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید. به عنوان مثال، چنانچه آگهی شما در زمینه تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف است، از کلمات کلیدی همچون موارد زیر استفاده کنید: ظروف یکبار مصرف، خرید ظروف یکبار مصرف، ظروف پلاستیکی، ظروف پلاستیکی یکبار مصرف، فروش ظروف یکبار مصرف، خرید ظروف، خرید ظرف، ظرف یکبار مصرف و ... .

✅ 6- هیچگاه کپی نکنید. کپی کردن اطلاعات برای نگارش متن آگهی بدترین کاری است که شما می‌توانید برای آگهی اینترنتی خود انجام دهید. توجه نمایید که گوگل بسیار جلاد و بی ملاحظه است و به هیچ عنوان متن های تکراری و کپی شده از جای دیگر را ایندکس نمی کند و در نتایج جستجو به هیچ عنوان نمایش نمی دهد. شرکت گوگل سعی می‌کند با بهینه کردن موتور جستجو، کیفیت نتایج جستجو را بالا ببرد. برای همین بصورت مداوم در حال ویرایش الگوریتم جستجو است. اگر محصول یا خدماتی دارید که شناخته شده است و دیگر شرکت‌ها نیز آن را دارند، سعی نکنید از کپی اطلاعات آن‌ها استفاده کنید، سعی کنید آن اطلاعات را ویرایش کنید و با ساختار مورد نظر خود آن را تغییر دهید. توجه کنید هر قدر مطالب شما تازه تر باشد و بتواند نیازی از خواننده را برطرف کند گوگل آن را در نتایج بالاتری نمایش می‌دهد.